«Хрыстос нарадзиуся-анёлы спявають»

06 января 2018

Шаркаўшчынская дзіцячая бібліятэка цесна супрацоўнічае з навучальнымі ўстановамі райцэнтра, з настаяцелем храма іконы “Усіх смуткуючых Радасць” протаіерэем Віктарам Валашчуком. На пастаяннай аснове ва ўстанове культуры праходзяць разнастайныя сумесныя мерапрыемствы для дзяцей і падлеткаў. Напрыканцы снежня бібліятэкар Людміла Казіцкая падрыхтавала праграму, прысвечаную святу Нараджэння Хрыстова.

Асноўнымі ўдзельнікамі мерапрыемства сталі вучні 5 “Б” класа сярэдняй школы № 1 з класным кіраўніком Марынай Станіславаўнай Хахолка, выкладчыкі дзіцячай школы мастацтваў Ала Уладзіміраўна Міхайлава і Мечыслаў Эмануілавіч Касцюк, а таксама фальклорны гурт “Святачкі”.

Што ж гэта за свята — Нараджэнне Хрыстова? Даць адказ на дадзенае пытанне дзецям дапамаглі протаіерэй Віктар Валашчук і вядучая праграмы Людміла Казіцкая. Шмат карыснай інфармацыі ад свяшчэнніка дзеці даведаліся аб Ісусе Хрысце, яго нараджэнні, зямным шляху. Протаіерэй, трымаючы ў руках ікону “Нараджэнне Хрыстова”, падрабязна расказаў, што сабой сімвалізуюць адлюстраваныя на ёй біблейскія персанажы, які глыбінны сэнс закладзены ў ёй.

• Шарковщинское благочиние